| Z historii Rabki. ZAPOMNIANA KONFERENCJA. str.9 |
|
|
|
| Wpisany przez Administrator | |||
| wtorek, 13 maja 2014 17:00 | |||
|
Prezentując Państwu tę historię, oddalę się od Rabki o około 40 kilometrów. Powód ku temu jest dobry - otóż pod koniec stycznia 1940 roku Zakopane gościło dwóch najważniejszych notabli III Rzeszy, a byli to: osoba nr 3 w ówczesnym państwie niemieckim (po Hitlerze i Goringu) Henrich Himmler oraz minister sprawiedliwości i Generalny Gubernator w jednej osobie – Hans Frank.
Konferencja oficerów Wehrmachtu i Armii Czerwonej w Brześciu.
NSDAP podczas szkolenia na Gubałówce, (fot. ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego)
Wille: powyżej "Pan Tadeusz", poniżej "Telimena"
|







